Minisztériumi ajándék

Home Híreink Minisztériumi ajándék
Minisztériumi ajándék Nyomtatás E-mail
2017. március 14. kedd, 10:20

A vallásügyi miniszter, illetve jelenleg a vallásügyi minisztert az Igazságügyi Minisztérium felhatalmazott igazgatója helyettesíti. Ő vallási és felekezeti ügyeket koordinál, és ő mindig hangsúlyozza, hogy országunkat nem lehet egy gazdag nyugati állammal összehasonlítani. Mégis lehetőségeik szerint az egyházi alapítású iskolák működését maximálisan támogatják. Elsősorban az iskolák fejlesztését és korszerűsítését helyezik előtérbe. Amikor a minisztérium anyagi javakhoz jut, akkor az ilyen iskolákat külön támogatásban részesíti. Ilyen támogatásban részesült a Paulinum Gimnázium a közelmúltban. A támogatásból az iskola szertárát újíttattuk fel és a szeminárium (kollégium) éjjeli kisszekrényeinek egy részét. Mindez nagyon jól jött, hiszen újítások nélkül nincs előrehaladás.