Élet a Paulinumban

Home Híreink Élet a Paulinumban
Élet a Paulinumban Nyomtatás E-mail
2017. április 12. szerda, 10:56

A Paulinum, mint országunk egyedülálló katolikus alapítású intézménye, egy kis közösség, ami egyben tartja a bácskai, bánsági és szerémségi fiatalokat, de a vajdasági fiatalok mellett, vannak itt a környező országokból  is.

A Paulinum egyben kollégium és iskola, ahol a tanárok nemcsak tanítanak, hanem nevelnek is. Az iskola mottója latin közmondás szerint: Ora et labora -  Ima és munka, mivel a bentlakók életében az ima és a tanulás (munka) nagy szerepet játszik. A diákok a Paulinumban mindig új ismereteket szereznek, mivel mindig más helységeket látogatnak meg, programokat szerveznek, amelyekkel gazdagítják tapasztalataikat a diákok. Az iskola 55 éves fennállása alatt minden végzős generációból értelmiségi embereket nevelt ki, akikből egyházi, közéleti, politikai vagy más nagyobb funkcióban álló személyek lettek.

A Paulinumba azok jelentkezését várjuk, akik érdeklődnek a filozófia, a teológia, a történelem,  a klasszikus nyelvek és a klasszikus kultúra iránt, valamint a hitét elmélyíteni szeretné. A gimnáziumban  a hangsúly az anyanyelveken van, a latinon, a hittanon és a történelmen. Az érettségin ezen tantárgyak szerepelnek. Az iskola a legjobb feltételeket nyújtja a diákoknak. A tanárok igyekeznek mindenkiben megtalálni az adottságokat és azokat tovább fejleszteni.  Az intézetben lehetőség  nyílik a szabad foglalkozásra, mint például a zene, a verselés, az irodalom, a festészet, sportolás és kézimunka terén. Az iskola mindenkit önbizalomra és helytállásra nevel, és hogy fejlessze a diákok képességeit a legnagyobb mértékben. Az intézményben nemcsak jó barátot talál a bennlakó, tulajdonképpen itt olyan, mintha mindenki testvére egymásnak.

Az iskola és a kollégium egy épületben helyezkedik el, ezzel is könnyebb a diákoknak, mivel reggel nem kell a hidegben, esőben, szélben, hóban várni az iskolabuszra. A kollégium és az iskola megfelelően van felszerelve: saját edzőterme, számitógépterme, könyvtára, tornaterme és étkezdője is van, de ezek mellett vannak még zenetermek, zongorákkal és más hangszerekkel ellátva. Az épület egyik legszebb helyisége a kápolna. A tanulók a szabadidejüket a felsorolt helységekben töltik, vagy egy sétát tesznek a városban, amely folyamán útbaejtik a számukra kedvenc Bódis nevezetű kávézót. Minden nap van előírt tanulási idő, amikor a diákok vagy a saját osztályukban, vagy a külön álló tanulóteremben tanulnak közösen, egyedül, illetve egy idősebb osztálytárs segítségével. Az iskolaév végén jutalomban részesülnek a legjobb eredményt elérő diákok.

Vajdaságban szinte a papság legnagyobb része itt tanult, de ez nem azt jelenti, hogy az iskola csak azoknak van fenntartva, akik a későbbiekben teológiát szeretnének tanulni, hanem azok részére is, akik más főiskolákra és egyetemekre szeretnének beiratkozni, viszont igényelik a jó oktatást és a kereszténységre való nevelést. Az iskola elérhetőségét megtalálják a honlapon (www.paulinum.edu.rs), és az iskolák és a plébániák  plakátjain.

A Paulinum mindenki jelentkezését várja, jelentkezz te is, és légy kiválóság!