Otthon majálisoztunk

Home Híreink Otthon majálisoztunk
Otthon majálisoztunk Nyomtatás E-mail
2017. május 10. szerda, 12:02

Május 1-e a munka ünnepe. A Nemzetközi Munkás mozgalmak álltal kiharcolt ünnepnap a legtöbb országban hivatalos szabadnap, mely a munkások álltal elért gazdasági és szociális vívmányokról emlékezik meg. Gyökerei az Egyesült Államokba vezetnek, ahol a nyolcórás munkanapot követelő sztrájk hullámának egyik állomása az 1886. május 1-én Chicagoban megtartott demonstráció volt. 1890-től a munkások elérték a céljukat és ettől az évtől május 1-e a munkások  ünnepe. Ilyenkor, majáliskor az emberek erdökbe, parkokba vagy közösségi rendezvényekre, de sokan családi és baráti körben ünnepelnek. A Paulinum tanulói is minden esztendőben megünneplik a munka nemzetközi napját. Ebben az esztendőben a szünet hosszabb volt mint máskor, mert közbeesett szombat és vasárnap. A tanulók örömmel mentek haza, hogy szeretteik és barátaik körében töltsék május első napjait.