A Lelkihivatások Világnapja

Dátum

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

 

 

Home Híreink A Lelkihivatások Világnapja
A Lelkihivatások Világnapja Nyomtatás E-mail
2017. május 26. péntek, 09:32

A Katolikus Egyházban a húsvétot követő negyedik vasárnapot Jó Pásztor vasárnapjának nevezik, mely egyben a papi és a szerzetesi hivatások világnapja is. Ezt a vasárnapot VI. Pál pápa (1897-1978) még a vatikáni zsinat ideje alatt (1962-1965) jelölte ki, hogy a hívek imádkozzanak, tevékenykedjenek, amilyen módon tudnak, hogy minél több szerzetes és papi hivatás legyen. XVI. Benedek pápa a II. vatikáni zsinat szellemét felidézve, 2010-es üzenetében arra hívta fel a figyelmet, hogy „az egész keresztény közösség felelőssége, hogy több papi hivatás szülessen”. Az idei évben május 7-én Ferenc pápa a hivatások 54. világnapjára újra emlékeztet, hogy minden keresztény az evangélium misszionáriusa! Az örömhírt nem magunkban kell megtartanunk, mint valami díszítményt, hanem megosztja. „A tanítvány ugyanis nem azért kapja Isten szeretetének ajándékát, hogy őt egy személyben megvigasztalja, nem az a feladata, hogy csupán önmagát hordozza, vagy egy vállalat érdekeit képviselje, hanem egyszerűen megérinti és átalakítja annak öröme, hogy megérzi Isten szeretetét és nem képes ezt a tapasztalatot önmagában tartani: „Az evangélium öröme, mely betölti a tanítványok közösségének életét, missziós öröm”.

Ennek a szellemében a Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium és Szeminárium diákjai alkalmi műsorral készültek a hívek számára, hogy örömük és Istentől kapott kiaknázott talentumaik révén örömöt okozzanak. A rendezvény megtartáséra a szabadkai Szent Teréz székesegyházban került sor az esti 7 órás szentmise előtt. Tanulóink szavalatokkal és hangszeres zeneszámokkal készültek.

Ezt követően msgr. Miocs József rektor vezetésével a Paulinum prefektusa és lelkésze szentmisét mutattak be, amely keretében két érettségi előtt álló diák, Tápai Leó és Ristov Tomislav élettanúságot tettek, amelyben beszámoltak, milyen okokból választották a Paulinumot, az itteni keresztény értékekre épülő oktatásról és nevelésről, s hogy teológiát szeretnének tovább tanulni.