Ljetni radovi na zgradi "Paulinuma"

Ljetni radovi na zgradi "Paulinuma" Ispis E-mail
Subota, 16 Rujan 2017 10:56

Nakon završetka školske 2016/17. godine odmah su počeli radovi na obnovi zgrade gimnazije i sjemeništa „Paulinum“. Svaka zgrada nakon dvadeset godina već zastari i potrebne su razne obnove. Pogotovo to vrijedi za jednu odgojnu i obrazovnu instituciju koju svake godine treba obnavljati, nešto dati popravljati, a zatim i modernizirati. Zgrada „Paulinuma“ je stara više od pedeset godina i zato stalno treba dati nešto  obnavljati i popravljati. Preko ovog ljeta uprava „Paulinuma“ je dala prije svega učvrstiti limene ploče krova, zatim oluke i dimnjake. Ovi radovi su bili zahtjevni i teški, a majstorima nije bilo lako raditi po ljetnjoj tropskoj vrućini. Unatoč toga, radovi su na vrijeme obavljeni. Ovakve ozbiljne radove ne bi mogli dati izvesti bez vjernika i dobročinitelja. Prije svega, zahvaljujemo Upravi za suradnju sa crkvama i vjerskim zajednicama Republike Srbije, koja je najvećim dijelom financirala ove radove. Zahvaljujemo također poduzeću „Yumol“ i poslovođi Jožefu Zemki, koje je bio odgovoran za radove i da su radovi završeni do početka nove školske godine.