Veni sancte i inaugratia škole

Home Vijesti Veni sancte i inaugratia škole
Veni sancte i inaugratia škole Ispis E-mail
Subota, 16 Rujan 2017 11:06

Biskupijska klasična gimnazija i sjemenište „Paulinum“ ove školske godine obilježuje 55-tu obljetnicu postojanja. Ova školska godina je započela 04. rujna, kada su nakon ljetnjih ferija učenici ponovno se vratili u prostorije „Paulinuma“. Zaziv Duha Svetoga, Veni Sancte je bio isti dana u 9 sati, u kapeli sjemeništa. Svetu misu su služili ravnatelj gimnazije mons. Josip Mioč, duhovnik mons. Marko Forgić i gost iz Makedonije preč. Zoran Stojanov. Na misi su se okupili osim učenika, roditelji, profesori, gosti i dobročinitelji. Pjevanje i sviranje je predvodio preč. Dragan Muharem.

Nakon svete mise svi su prešli u veliku dvoranu „Paulinuma“, gdje je održana inaugracija, odnosno uvod u novu školsku godinu. Na inaugraciji je govorio ravnatelj o radu i o važnosti škole, a zatim su upoznati novi učenici, kojima je podijeljen simbolični poklon školskog pribora. Za prvoškolce je slijedio prvi razredni sat, a sa ostalima su produžili razgovare profesori, roditelji i bivši učenici.