Gosti iz Slavonije

Gosti iz Slavonije Ispis E-mail
Četvrtak, 23 Studeni 2017 10:44

Bivši učenici “Paulinuma” rado se vraćaju i posjećuju svoju staru školu, prema uzrečici “Alma Mater”. Prilikom posjete rado pričaju o svojim nekadašnjim doživljajima. U nedavnoj prošlosti bio nam je u posjeti vlč. Oleg Zakaljug. G. Oleg nakon ispita zrelosti u “Paulinumu”, nastavio je svoje bogoslovne studije na Zagrebačkom teološkom fakultetu. Postao je svećenikom Križevačke eparhije, a danas je župnik u Slavoniji u Ravnom selu. Kao župnik ispričao je svojim vjernicima gdje je pohađao srednju školu i tako je pobudio želju u vjernicima da posjete Suboticu i “Paulinum”. Vlč. Zakaljug je došao sa svojim župljanima s jednim autobusom s kojima su posjetili “Paulinum”, a zatim znamenitosti Subotice grada i rekreacioni centar Palić.