Megtekintettük a 7. Karácsonyi Vásárt

Home Híreink Megtekintettük a 7. Karácsonyi Vásárt
Megtekintettük a 7. Karácsonyi Vásárt Nyomtatás E-mail
2018. január 15. hétfő, 13:08

A keresztény világ december 25-én ünnepli a Megváltó, Jézus Krisztus születését. A történelmet megváltoztató esemény emlékezetére nagy készülődésben áll a világ. Ezt jelzik a világ városaiban kigyulladó karácsonyi díszek, a főtereken felállított karácsonyfák és betlehemek. E készülődés jegyében a világ számtalan országában, a Bécsben több mint hét évszázada megtartott első karácsonyi vásár példájára, azóta már meghonosodott hagyományként karácsonyi vásárt tartanak. Szabadka főterén idén hetedik alkalommal tartják meg a karácsonyi vásárt. A rendezvény december 5-én nyílt meg, ünnepélyes kereten belül. A megnyitó a Zeneiskola diákkórusának karácsonyi énekeivel vette kezdetét, majd Horvát Tímea, a város alpolgármestere köszöntőbeszédével folytatódott. A Szabadkai Karácsonyi Vásár a pravoszláv újévig tart, amely addig is gazdag gasztronómiai kínálattal, továbbá karácsonyi fadíszekkel, ajándéktárgyakkal, gyertyákkal, mézzel, Luca-napi búzasünökkel, könyvekkel, kézzel készített ékszerekkel, és egyéb más kézműves és iparművészeti termékekkel várja a látogatókat.