Farsangoltunk

Home Vijesti Farsangoltunk
Farsangoltunk Drucken E-Mail
Donnerstag, den 15. Februar 2018 um 11:07 Uhr

Az esztendő vízkereszttől hamvazószerdáig terjedő időszakját farsangi, azaz zajos mulatsági, lakodalomi rendezvények ideje töltik ki. Ebben az időszakban világszerte különféle bálok és felvonulások, ismertebb elnevezésen karneválok tartatnak, amely egyben télbúcsúztató is. A szemináriumban a tudásszerzést biztosító tanulási időn kívül gond van fordítva a bennlakók testi-lelki épségére is. A tanulmányi időszak folyamán különféle események kerülnek megrendezésre, amelyek kivitelezése és pontos megszervezése, valamint levezénylése adott osztályok feladata, mely utóbbi célja a szervezési tapasztalatok szerzése. Ez alkalommal a farsang került előtérbe. A műsoron a diákok a saját szellemi erőségeik villogtatásával léptek fel osztálytársaik szórakoztatására. Idén is egy-egy zenésének számmal, színművészeti és poétikai előadásokkal készültek egymás nagy örömére.