Ljetni radovi na Paulinumu

Home Vijesti Ljetni radovi na Paulinumu
Ljetni radovi na Paulinumu Ispis E-mail
Utorak, 17 Rujan 2019 12:54

Ljetne ferije su  za učenike ali i za profesore opuštenost, odmor i  vrijeme za razne slobodne aktivnosti. U punom smislu, to nije tako za odgojitelje i za vodstvo jedne škole ili internata. To se odnosi i za vodstvo gimnazije i sjemeništa/internata „Paulinum”. Zgrada „Paulinuma” je stara više od pedeset godina, stoga nije čudo, što stalno treba na njoj nešto popravlajti i obnavljati. Za sve te obnove i popravke moraju da se brinu ravnatelj i vodstvo škole. Kako i prijašnjih ferija, tako i ove godine izvedeni su razni potrebni radovi. Sama zgrada je prevelika, pa se radovi ne mogu izvesti jedne godine, nego korak po korak prema rasporedu i financijskim mogućnostima.Prozore na Paulinumu su počeli mijenjati  još prije deset godina, a sada, ovog ljeta su došli na red prozori suterena. U unutrašnjosti zgrade popravljeni su mokri čvorovi, popravci na instalacijama i u razredima su obavljeni molerski radovi. Svi ti radovi su bili zahtjevni i teški, pogotovo radi ljetne vrućine. Unatoč tome, radovi su obavljeni savjeso i na vrijeme. Radove i obnove ne bi mogli izvesti bez dobročinitelja i darova vjernika. Među doboročinitelja u prvom redu trebamo spomenuti Fondaciju paderbornske nadbiskupije”Crkva u svijetu”, Uredu za suradnju s crkvama Republike Srbije, a zatim vjernicima dobre volje.  Zahvalni smo i poduzeću „Yumol”, koji je izveo radove.