Oprostili smo se od maturanata

Home Vijesti Oprostili smo se od maturanata
Oprostili smo se od maturanata Ispis E-mail
Utorak, 07 Srpanj 2020 12:00

Ljudski život teče u etapama. Svaki dio života nosi svoja obilježja, svoj razvoj, početak i svršetak. To se odnosi i na školski život i na školovanje. Osmoljetka ima svoj čar, postavlja učenike na noge i  učenici dozriju do male mature. Iza niže školskog obrazovanja, učenike čeka srednja škola.  U srednjim školama učenici  postaju odrasli i nakon ispita zrelosti, zreli ljudi. Svaka srednja škola , pa tako i gimnazija „Paulinum“ trudi se da što više znanja pruža učenicima i da daje dobre temelje za daljnje školovanje na visokim školama i fakultetima. Gimnazija „Paulinum“ gotovo šest decenija postavlja temelje i šalje učenike na daljnja birana učilišta. U ovoj školskoj godini, oprostila se jedna mala ali jaka generacija. Radi korona virusa,Covid 19 i online nastave, pripreme za maturu i ispiti, redovno su tekli i završeni. Gimnazija „Paulinum“ je jezična gimnazija, pa prema propisu, matura se sastoji od pismenih i usmenih ispita. Uvjet za maturu je pismeni rad, odn.referat. Naši maturanti su ispunili sve uvjete i izašli na ispite i prema svojim sposobnostima položili maturu. Proglašenje mature se odvijalo skromno, radi pandemije, ali ipak dostojanstveno i svečano.