Dátum

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

Home Híreink A metropolitánk látogatása
A metropolitánk látogatása Nyomtatás E-mail
2020. szeptember 14. hétfő, 10:02

 

A héten ellátogatott hozzánk Msgr. Stanislav Hočevar belgrádi érsek, aki immár 20 éve országunk metropolitája. Látogatásának oka nagyon egyszerű, szerette volna látni a paulinistákat, akiket szavai szerint „sűrűn imába foglal”. Az igazán felüdítő találkozás során elmélkedést tartott, amely annyira közvetlen és őszinte volt, hogy személyes beszélgetésként éltem meg. Mesélt nekünk tinédzser koráról, és rámutatott, hogy ezen négy év miért is éltünk legjobb fejezete. Elmondta mire figyeljünk a kisszemináriumi évek alatt. Felhívta figyelmünket, hogy szeressük egymást, mert az ember nem egyedüllétre van teremtve, és ha nem szeret és nincs szeretve nem teljesülhet ki. Beszélt nekünk az Egyházról, mint közösségről. Továbbá elmondta, hogy pusztán a külsőségek alapján nem lehet az emberről megtudni ki ő valójában, hanem szükséges a belső énjét is megismerni, ezt pedig párbeszéd nélkül nem lehet. Ennek alapján magyarázta az ima és az Úrral való szoros kapcsolat lényegét. Erre az előadásra az iskolánk kápolnájában került sor. Imával kezdtük, a végén pedig az érsek atya megáldott minket. Msgr. Miocs József rektor úr ajándékkal lepte meg az érseket, aki pedig a bécsi Schönborn bíboros Die Lebensschule Jesu ( Jézus életiskolája) című könyvkiadvánnyal ajándékozta meg  a diákokat és a tanárokat. A barátaim és én egy zeneszámot adtunk elő, amelyet figyelemmel kísért és bízom benne, hogy elnyerte tetszését. Az előadása során megemlítette, hogy szívesen vár minket Belgrádba az érsekségre. Látogatása rövid, de rendkívül élményes és emlékezetes lett. Tudom, hogy a szívén viseli iskolánkat és imádkozik értünk. Mi is így teszünk és reméljük, hogy minél előbb újra ellátogat az iskolánkba.

Varga Sámuel