Dátum

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

Home Híreink Tornaszerek iskolánknak
Tornaszerek iskolánknak Nyomtatás E-mail
2020. szeptember 21. hétfő, 11:59

„ Mens sana in corpore sano” ( egészséges lélek, egészséges testben ) , bizonyára ez a régi latin közmondás vezérelte az iskolák felelőseit, akik tanterveket és tantárgyakat írtak és vezettek be az iskolák számára. Mióta az iskolarendszer működik, a testnevelés fontos szerepet tölt be a többi tantárgy mellett. Az Oktatási Minisztérium legújabb rendelete szerint a torna órákat a főtantárgyak közé kell sorolni és legkevesebb két heti órával kell megtartani. Minden iskolának tornateremmel kell rendelkeznie és amennyiben ez nem lehetséges, akkor az iskola igazgatójának meg kell oldania, hogy a tanulók hová menjenek torna órára. A Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnáziumnak van tornaterme. Igaz, hogy most felújítás alatt áll, de a mi jó szomszédi kapcsolatunkat kihasználva a Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium tornatermét használjuk. Torna óráink rendszeresen vannak, és a felszerelések is megvannak. Ezeket minden iskolaév elején rendezzük a mi felelős minisztériumukkal. A Paulinum gimnázium legfőbb fenntartója a belgrádi Igazságügyi minisztérium, oktatási megbízottja, aki iskolánk működését követi és számon tartja.  Az új iskolaév elején, a belgrádi minisztérium labdákkal, nyújtószerekkel és új sportcipőkkel látta el iskolánkat. Mindezért, hálával tartozunk a minisztériumnak és úgyszintén a Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium leköszönő igazgatójának Novák Attilának, hogy igazgatói mandátuma alatt, problémamentesen használhattuk az iskola tornatermét.