Datum

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

 

 

Home Vijesti Sportska oprema našoj školi
Sportska oprema našoj školi Ispis E-mail
Ponedjeljak, 12 Listopad 2020 07:17

Stara latinska uzrečica glasi:” Mens sana in corpore sano” ( zdrav duh u zdravom tijelu) Sigurno su ove riječi vodile one, koji su bili odgovorni  za propisivanje  planova i predmete za škole. Znademo da od kada postoje odgojne i obrazovne institucije, tjelesni odgoj je sastavni dio školovanja. Prema najnovijim odredbama za nastavne predmete, na važnom mjestu stoji tjelesni odgoj. Osim toga, svaki ravnatelj škole, ukoliko škola nema dvoranu, mora naći odgovarajući prostor za izvođenje tjelesne nastave.  Gimnazija „Paulinum” posjeduje svoju dvoranu, a u zimskom vremenu paulinci koriste dvoranu susjedne gimnazije „Kosztolányi Dezső”. Rad naše gimnazije prati Ministarstvo pravde, Ured sa Crkvama i vjerskim zajednicama, zatim Ministarstvo obrazovanja i Pokrajinsko tajništvo za obrazovanje. Ministarstvo pravde, brine se za što bolju opremu za našu školu. Svake nove školske godine škola dobije ono, što je najnužnije za redovan rad gimnazije. Ove godine smo među ostalima dobili opremu za sportske discipline. Na daru zahvalni smo Ministarstvu u Beogradu i ostalima, koji nas pomažu i podržavaju.