Euharistijski kongres u Budimpešti

Home Vijesti Euharistijski kongres u Budimpešti
Euharistijski kongres u Budimpešti Ispis E-mail
Petak, 12 Studeni 2021 10:18

U povijesti Mađarske dva puta je priređen Međunarodni euharistijski kongres. Prvi puta godine 1938. kada je odžan 34. svijetski kongres i ove godine u rujnu 52. . Ideju za euharistijski kongres dala je gospođa Emilia Tamisier, koja je organizirala hodočašće u čast Euharistije godine 1874. u Avignonu. Iza toga svake godine je priređeno hodočašće u čast Presvete Euharistije. Od godine 1881. kongresi su trajali nedjelju dana. U prošlom mjesecu Svijetski kongres je održan u Budimpešti. Tijekom nedjelju dana, održane su različiti liturgijski obredi, predavanja, adoracije, pobožnosti, koncerti i sastanci duhovnih pokreta. U Paulinumu smo se uključili u kongres, našim molitvama, razmatranjima i pobožnostima. Neki su od nas išli osobno ili sa svojom župskom zajednicom ili sa mladima u Budimpeštu. Također su neki naši profesori ne samo sudjelovali, nego su bili aktivisti u raznim zadaćama. Svijetski kongres Euharistije pratili smo preko televizijskih prijemnika, pogotovo zaključnu sv. misu , koju je predslavio sv. otac papa Franjo.