Dátum

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

 

 

Home Híreink Első negyedév az iskolánkban
Első negyedév az iskolánkban Nyomtatás E-mail
2021. december 06. hétfő, 11:51

Az Oktatási Minisztérium négy negyedévet ír elő az általános és a középiskolák számára. A legfontosabbak a féléves és az iskolai év végén megtartott záró gyűlés. Az első negyedév a többivel ellenben inkább informáló jellegű, ugyanis ez az iskolai év kezdetétől az első két hónapot foglalja magába. Ennek ellenére fontos információkkal szolgál, ugyanis azon kívül, hogy megbeszélésre kerül a további munkamenet, kiértékeltetnek a diákok, annak érdekében, hogy a jövőbben jobb eredmények eléréshez legyenek segítve. A Paulinum Gimnáziumban a munkafolyamat az Oktatási Minisztérium utasításai szerint zajlik. Az első negyedévet megvitató tanári gyűlésre november 5-én került sor az intézet tágas étkezdőjében a válságstáb által ajánlott előírások betartásának figyelembe vétele mellett. A gyűlést a gimnázium igazgatója, msgr. Miocs József vezette. A minisztérium irányelveit Csorba Ottó tanárunk és körzetünk oktatási felügyelet külső tanácsosa ismertette. Napirend részét képezte a diákok osztályázásán kívül az iskolai tantervek és programok átbeszélése. A tanárok megjegyezték, hogy a járványügyi váltságstáb előírásaihoz továbbra is tartanunk kell magunkat, ám az online oktatás nem képes a rendes tanítást megfelelőmódon helyettesíteni, és így nem tesz eleget és nem elégíti ki az oktatási elvárásokat.