O upisu u gimnaziju „Paulinum“

Home Vijesti O upisu u gimnaziju „Paulinum“
O upisu u gimnaziju „Paulinum“ Ispis E-mail
Petak, 20 Svibanj 2022 08:26

Biskupijska klasična gimnazija „Paulinum“ je jedina obrazovna institucija koja je osnovana od Katoličke Crkve.  Škola je akreditirana kao Biskupijska klasična gimnazija, jezično – društvenog smjera. Od ove godine gimnazija je ponovno potvrđena od  Ministarstva prosvete. Predmeti su isti kao i  u drugim gimnazijama, osim što je naglasak na klasičnim jezicima i klasičnoj kulturi, vjeronauku i povijesti. Nakon položene mature, može se upisati bilo koji fakultet, napose filozofsko – teološki. Osim što „Paulinum“ nudi intelektualnu formaciju, velik je naglasak na kršćanskoj vrijednosti i na duhovnoj formaciji. To znači, da „Paulinum“ poučava, odgaja i jedina je takva katolička institucija na našim prostorima, u koju se mogu upisati u gimnaziju osim dječaka i djevojke.

Sve detaljne informacije u vezi upisa i potrebnih dokumenata može se pitati putem

zatim pogledati na web stranici : www.paulinum.edu.rs