Povratak paulinaca sa blagdana i ferija

Povratak paulinaca sa blagdana i ferija Ispis E-mail
Srijeda, 22 Ožujak 2023 11:41

Prekid nastave i rada u gimnaziji i sjemeništu „Paulinum”  bilo je kao i u svim školama 23.prosinca prošle godine.  Božićno-novogodišnje ferije  su ujedno i polugodišnji raspust koje je trajalo  tri tjedna. Nakon blagdana i ferija učenici su se vratili u svoje škole i internate, pa tako i paulinci. 16. siječnja učenici i sjemeništarci  ponovno  su oživjeli prostorije sjemeništa i škole, radosno govoreći o svojim doživljajima i provedenim danima u svojim domovima i u okviru svojih obitelji.

Siječanj je značajan mjesec za paulince. Radi polugodišta u školi, zatim radi dana klanjanja i dana duhovnosti. U tom mjesecu najznčajniji je dan „Paulinuma” 25. siječanj, Dan obraćenja sv. Pavla apostola imenodavaoca škole i sjemeništa. Toga dana slavimo Dan škole i proštenje sjemenišne kapele. U prošlim godinama, radi pandemije bilo je to jako skromno ali ove godine držat ćemo prema tradiciji.