Paulinci na Radio Mariji

Paulinci na Radio Mariji Ispis E-mail
Ponedjeljak, 04 Ožujak 2024 09:56

Učenici Biskupijske klasične gimnazije “Paulinum” po prvi put su gostovali na Radio Mariji, gdje su snimili božićnu emisiju.

U suradnji sa svojom profesoricom hrvatskog, Đurđicom Kostadinović, Nikola Vukić i Antonij Kontra, učenici drugog i četvrtog razreda, sastavili su božićni program u kojem su opisali i pojasnili neke božićne običaje te njihovo značenje, donijeli nekoliko lijepih promišljanja naših papa i biskupa o svetkovini Božića, kao i najpoznatije božićne pjesme. Govorili su o svetom Franji i običaju postavljanja betlehema u crkvama, o paljenju adventskog vijenca u vremenu Došašća i o mnogim drugim običajima koje vezujemo za ovaj veliki blagdan.

Zahvaljujemo Radio Mariji, a osobito Dariu Martonu, koji nas je pozvao snimiti ovu emisiju. Nadamo se da će naša suradnja biti nastavljena i da ćemo u budućnosti snimiti još ovakvih lijepih programa.

Cijelu emisiju možete poslušati na internet stranici Radio Marije Srbije u arhivi, a svima vama, dragi čitatelji, želimo još jednom blagoslovljen Božić i sretnu Novu godinu.

Nikola Vukić