Érettségi - záro ünnepség és eredményhirdetés

Home Híreink Érettségi - záro ünnepség és eredményhirdetés
Érettségi - záro ünnepség és eredményhirdetés Nyomtatás E-mail
2012. június 26. kedd, 11:03

Június 16-án, szombaton, még egyszer megszólalt az iskola csengője, de ez a csengőszó nem az óra, hanem annak az ünnepségnek a kezdetét jelezte, amelynek keretében érettségizőink elbúcsúztak az intézménytől. Az ünnepségen megjelentek és részt vettek iskolánk tanári karának tagjai, élen az érettségi vizsgáztató bizottság tagjaival, továbbá a nevelők, a szülők, rokonok, ismerősök, intézményünk alkalmazottai és munkatársai, valamint jótevőink. Külön megtiszteltetés volt az egész intézményre tekintve, hogy az ünnepségen részt vett Kern Imre is, a Tartományi Kormány Nagyberuházási Alapok igazgatóhelyettese. Az ünnepi program az érettségizők bevonulásával vette kezdetét ballagók himnuszát, a Ballag már a vén diák éneklésével. Váci Mihály Még nem elég című verse után, amelyet Pisák Attila érettségiző szavalt, iskolánk igazgatója, Msgr. Miocs József kihirdette az érettségi vizsga eredményeit és röviden szólt elsősorban az érettségizőkhöz és a megjelent vendégekhez. Beszédében elégedettségének adott hangot az elért eredményekért, hiszen érettségizőink szép eredményeket értek el, amely azt mutatja, hogy érettségizőink megállták a helyüket. A kimagasló eredményért és a négy éven át tanúsított szorgalomért Hajdú László külön oklevelet is kapott, amelyet személyesen az igazgató úr adott át. Az eredményhirdetést követően közösen elénekeltük az iskolák nemzetközi himnuszát, a Gaudeamus igitur éneket. Az ének után következett az osztályfőnöknek, Ft. Baranyi László prefektus atyának a beszéde, amelyet az érettségizők beszédei következtek Hajdú Lászlótól és Marton Dariotól. A műsoron felcsendült James H. Tempo di menuetto szerzeménye, melyet Paul Oszkár II. osztályos növendékünk hegedűn és Ft. Baranyi László prefektus zongorán adtak elő. Végezetül pedig az ünnepi műsoron megjelent vendégek személyesen is kifejezték jókívánságaikat az érettségizőknek az elért eredményekért.