Két paulinistából pap lett

Home Híreink Két paulinistából pap lett
Két paulinistából pap lett Nyomtatás E-mail
2012. július 24. kedd, 10:38

A Paulinum Gimnázium és Szeminárium 50 éves folyamatos működése bizonyította létjogosultságát, fennállását. A bácskai és bánsági papság legnagyobb része paulinista volt, e számos paulinista végez lelkipásztori teendőket a volt Jugoszlávia, Európa, de világszerte is. Természetes hogy az elöljárók, a nevelők és a tanárok annak örülnek a legjobban, ha egy paulinistából pap lesz. Tulajdonképpen az iskola és a nevelőintézet célja, hogy elsődlegesen papokat neveljen és adjon a helybéli világegyháznak.

Ha valaki azzal a céllal jön a Paulinumba, hogy pap szeretne lenni és eléri célját, ez mindenki számára örömet jelent. Június 29-én, szent Péter és Pál napján két új papot kapott a Szabadkai Egyházmegye, Ft. Szécsényi Tamás és Ft. Tojzán László személyében. Szécsényi Tamás a Paulinum után Szegeden fojtatta hittudományi tanulmányait, Tojzán László viszont a budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetemi Hittudományi Karán. Mindkettőjüknek Isten áldását és további vezérlését kívánjuk.