Megkezdődött az új iskolaév - és Veni Sancte

Home Híreink Megkezdődött az új iskolaév - és Veni Sancte
Megkezdődött az új iskolaév - és Veni Sancte Nyomtatás E-mail
2012. szeptember 22. szombat, 08:06

Ezt az iskolaévet kicsit később kezdtük a Paulinum épületében folyó munkálatok végett. Szeptember 8-án Kisboldog asszony ünnepén újra megszólalt a Paulinum Gimnázium és Szeminárium csengője, amely egyben jelezte a szeminaristák visszaérkezését az intézetbe, valamint az új iskolaév kezdetét. Az elsős és az új tanulókat a nevelők, valamint az idősebb szeminaristák fogadták megmutatva nekik az intézményt, a szálláshelyet tantermeket és mindazt ami a legfontosabb egy szemináriumban - kollégiumban. Szeptember 9. 10 órakor ünnepi, úgynevezett Veni Sancte szentmise keretében tartottuk meg a tanévnyitót és kezdtük meg az út tanévet. A szentmisén növendékeink mellett jelen voltak a szülők, rokonok, hozzátartozók, a tanári kar és hívek. A szentmisét Msgr. Miocs József az iskola igazgatója vezette, akivel együtt misézett Msgr. Marko Forgić a Szeminárium lelkésze valamint Dr. Zoran Stojanov a szokoplyéi püspökség vendége.

A szentmise után a jelenlévők átvonultak az iskola nagytermébe ahol hivatalosan is megnyitották az új tanévet. Az igazgató úr röviden szólt az iskola működéséről, tanrendjéről és a célkitűzésekről. Bemutatta iskolánk két új tanárát Fremond Mónikát aki német nyelvet fog tanítani és Marijan Kujundžićot aki a filozófiát tanítja majd iskolánkban. Mindezek után az igazgató bemutatta az új tanulókat és mindegyiküket megajándékozta füzetekkel és iskolai felszereléssel.