Mátyus János tanár úr temetésén

Home Híreink Mátyus János tanár úr temetésén
Mátyus János tanár úr temetésén Nyomtatás E-mail
2012. október 22. hétfő, 08:58

Hosszú és súlyos betegség után, 2012. október 4-én, életének 63. évében elhunyt Mátyus János történelemtanár. Mátyus tanár úr, amíg egészségi állapota megengedte, éveken keresztül a Paulinum Gimnázium történelem tanára volt. Munkássága és tevékenysége többnyire Szabadka városához kötődik. A Paulinum mellett többek között tanított még a szabadkai Széchényi István Általános Iskolában és a városi Gimnáziumban is. Nagy tudása és nemes egyszerűsége miatt, személyét mindenki nagyra értékelte, tanárok és diákok egyaránt. Számos versenyre készítette fel diákjait és hallgatóit, akik szinte mindenütt a legjobb eredményt érték el, itthon és külföldön egyaránt, ezzel is hírnevet szerezve, nemcsak a tanár úrnak, hanem Szabadkának is. A Paulinum igazgatója, tanári kara és diákjai fájdalommal vették tudomásul a tanár úr halálhírét. A temetési szertartáson részt vettek a szeminaristák is, valamint Ft. Baranyi László prefektus és Ft. Muharem Dragan atya. A szertartást Ft. Szungyi Károly plébános vezette, akinek Emra Senad és Horváth Ákos szeminaristák asszisztáltak. A tanár úr emlékét örökké őrizni fogjuk és imáinkban megemlékezünk róla. A feltámadás reményében nyugodjon békében.