A szarajevói bíboros-érsek látogatása

Home Híreink A szarajevói bíboros-érsek látogatása
A szarajevói bíboros-érsek látogatása Nyomtatás E-mail
2012. december 15. szombat, 10:49

Az elmúlt héten a belgrádi egyházmegye papjai lelkigyakorlaton vettek részt a szabadkai Augustinianum Lelkipásztori Központban. A négy napos lelkigyakorlatot Msgr. Puljić Vinko szarajevói bíboros-érsek tartotta. Amikor az érsek úr már korábban Szabadkán járt, minden alkalommal meglátogatta a Paulinumot. Egyrészt azért, mert szívén viseli az ilyen egyházi intézményeket, hiszen ő maga is tíz éven át lelkésze volt a zadari (Zára) kisszemináriumnak, utána viszont éveken át tanított a főiskolán. Továbbá azért látogat szívesen az ilyen intézményekbe, mert mondása szerint, ha megszűnnek a szemináriumok, és az ilyen egyházi gimnáziumok, akkor sokkal kevesebb lesz a hivatások száma. Ő ezt tapasztalatból mondta, és ezért saját kérésére látogatta meg a szeminaristákat és a tanulókat. A szeminárium kápolnájában egy rövid exhortatiot, illetve rövid előadást tartott, utána viszont közvetlen hangulatban elbeszélgetett a szeminaristákkal. A találkozó végén a szeminárium rektora megköszönte a bíboros úrnak a látogatást és a lelkesítő és bátorító szavait. A szeminaristák egy énekkel köszöntök meg az érsek úr jelenlétét, végül pedig egy közös fényképezkedésre is sor került a szeminárium kápolnájában.