Tartományi és önkormányzati elnökök látogatása

Home Híreink Tartományi és önkormányzati elnökök látogatása
Tartományi és önkormányzati elnökök látogatása Nyomtatás E-mail
2013. január 10. csütörtök, 11:55

A karácsonyi és újévi ünnepek előtt meglátogatták intézetünket a Tartományi Képviselőház elnöke Pásztor István , Kern Sólya Mária, a szabadkai Képviselő Testület elnök asszonya.

Pásztor úr beszédében azt mondta, hogy folytatja az elődök hagyományát és minden évben el szeretne látogatni a Paulinumba, mert büszke erre az iskolára, amely öntudatos, felelős és áldozatkész embereket nevel és ad az egyháznak és a társadalomnak.

Kern Sólya Mária is, a szabadkai Képviselő Testület elnök asszonya is a hagyományokra hivatkozott és arra, hogy a Paulinum diákjai mindenütt méltóképpen megállják helyüket, és ez tapasztalható is a volt tanulók soraiból, akik manapság különböző tisztségeket töltenek be.

A két elnököt elkísérte Kántor Csilla, a Képviselőház Kabinet vezetője, valamint Kern Imre a Nagyberuházási Alap igazgatóhelyettese. A látogatás nemcsak erkölcsi bátorítás volt, hanem ajándékozás is. Pásztor úr élelemmel és tisztálkodási szerekkel ajándékozta meg a Paulinumot karácsonyra. Kern Sólya Mária egy mikrohullámú sütőt adományozott, a Nagyberuházási Alap igazgatóhelyettese 70 kilogramm csirke húst juttatott az intézetnek.

A vendégek részére hálából a tanulók rövid alkalmi műsort rendeztek, a műsor végén viszont igazgatónk Miocs József tiszteletükre fogadást adott. A látogatás egy közös fényképezéssel zárult.