Lelki megújhodás iskolánkban

Home Híreink Lelki megújhodás iskolánkban
Lelki megújhodás iskolánkban Nyomtatás E-mail
2013. március 21. csütörtök, 08:09

A Paulinum Gimnáziumban az első félév január 30-án fejeződik be. Miután megkezdődne a második félév, lelkinapok szoktak lenni. A lelkinapok, illetve egy rekollekcióra azért van szükségünk, mert a tanulmányok során és a mindennapi iskolai gondok mellett, nem jut elég idő lelki gondozásunkra. A lelkinapok viszont arra szolgálnak, hogy belső lelki világunkat megújítsuk, és hogy összeszedettségünkben meghalljuk az Isten szavát. Ez volt jellemző az idei lelkinapokra is.

A lelki előadásokat, illetve elmélkedéseket Ft. Muharem Dragan atya és Ft. Balcsák Szilárd, székesegyházi káplán tartották. Mindkettőjük vezérgondolata és az elmélkedésük anyaga a Hit Évével volt kapcsolatban, és ehhez fűződtek az előadások. Az előadások között szentségimádáson és különböző ájtatosságokon vettünk részt. Nagy hasznunkra szolgált az ebéd előtti Kempis Tamás Krisztus követéséből való részletek és intelmek felolvasása. Az előadások, az ájtatosságok és az intelmek arra serkentettek bennünket, hogy a lelkinapok gyümölcseiből még sokáig táplálkozzunk.