Húsvéti radióműsorunk

Home Híreink Húsvéti radióműsorunk
Húsvéti radióműsorunk Nyomtatás E-mail
2013. április 25. csütörtök, 11:03

Már több mint húsz éve annak, hogy a Paulinum Gimnázium és Szeminárium növendékei húsvéti és karácsonyi rádióműsorral készítenek a Szabadkai Rádiónak az ünnepekre való felkészülés jegyében. A 90-es évek rendszerváltása után az Egyháznak újra teret engedtek a nyilvános szerepvállalásra, és ennek volt része a médiákban való újbóli megjelenés is. A Szabadkai Rádió akkori vezetősége is fontosnak tartotta, hogy ne csak a templomokban és a plébániákon hangozzanak el a nagyobb ünnepekhez kötődő beszédek, műsorok, hanem a rádió hullámhosszán keresztül, minél többen be tudjanak kapcsolódni a kereszténység legnagyobb ünnepeinek megünneplésébe. Ezeknek a változásoknak és eseményeknek a fényében érkezett a felkérés a Paulinum vezetőségéhez, hogy a szeminaristák készítsenek rádióműsort Húsvétra és Karácsonyra, amelyet azóta folyamatosan készítenek is. Az idei húsvéti műsor vezérgondolata a Hit Évéhez kapcsolódott XVI. Benedek nyugalmazott pápa elmélkedései alapján Bata Szabolcs harmadik osztályos diákunk szerkesztésében. Időközben nemcsak a Szabadkai Rádióban hangzottak el e műsorok, hanem a Pannon Rádióban és a Mária Rádióban is.