Kelebián vitrázs szentelésen

Home Híreink Kelebián vitrázs szentelésen
Kelebián vitrázs szentelésen Nyomtatás E-mail
2013. június 11. kedd, 12:19

Június 1-én ünnepi keretek között lett felszentelve a kelebiai templomban Isten szolgálója, Bogner Mária Margitot ábrázoló színes ablak, illetve vitrázs.

Bogner Mária Margit a bánsági Melencén született 1905-ben és a keresztségeben az Etelka nevet kapta. Apja halála után a család Nagybecskerekre költözött. Etelka itt járt iskolába a Miasszonyunkról Nevezett Iskolanővéreknél. Tizennyolc éves volt, amikor belső hívást hallott: „jöjj és kövess engem“, ezután tagja lett az Imaapostolkodásnak. Első lelkigyakorlata indította el a Krisztus követésre. Jelszava a semper fidelis (mindig hűségesen) lett. 1927-ben belépett thurnfeldi (Ausztria) vizitációs nővérek rendjébe. Naplójába lelki élményeiről ezt írta: „szentté kell lennem“. Amikor a vizitációs rend Magyarországon is letelepedett, Etelkát Érdre küldték. Első fogadalmát itt tette le és ekkor kapta a Margit nevet. Első fogadalma után tüdőbajt kapott, és amikor örökfogadalmas lett, már halálos beteg volt. Szenvedéseit türelmesen viselte és felajánlotta azt a papokért és az Egyházért. 1933. május 13-án, huszonnyolc éves korában adta vissza lelkét Teremtőjének.

2012-ben XVI. Benedek pápa dekrétumban ismerte le Bogner Mária Margitot Isten Szolgálójának. Mivel Bogner Mária Margit édesapja testvérének öccse, Dr. Bogner István Szabadkán él, Margit nővére tisztelete vidékünkön is elterjedt. A Pax Romana keresztény mozgalom imaakciókat tart a boldoggá avatásért és éves zarándoklatot szervez Érdre Margit nővér sírjához. A Pax Romana jelenlegi elnöke, Ft. Paskó Csaba kelebiai plébános kezdeményezésére a kelebiai templomban egy vitrázst készítettek Margit nővérről, amelyet az elmúlt szombaton áldottak meg, és amelyen mi is részt vettünk. Mivel Érd városa a székesfehérvári egyházmegye területén található, az ünnepség díszvendége és szónoka Msgr. Spányi Antal megyéspüspök volt, akinek az asszisztenciát és a liturgiai szolgálatot mi szeminaristák adtuk.