Érettségiztünk

Home Híreink Érettségiztünk
Érettségiztünk Nyomtatás E-mail
2013. július 08. hétfő, 08:44

Június 8-án hálaadó szentmisével, ünnepélyesen lezártuk a 2012/2013-as tanírási évet. A tanítási év zárása azonban az alsós diákokra volt érvényes. A végzős diákok még egy komoly feladat előtt állnak, az érettségi vizsgák előtt. Miután kimentek az alsós tanulóink, gimnáziumunkban megkezdődtek az érettségi vizsgák. Iskolánkban ezek klasszikus módon történnek. Ez azt jelenti, hogy a vizsgák írásbeli dolgozatokból és szóbeli feleletekből állnak. A fő tantárgyakból, magyar, latin és horvát nyelvből dolgozatokat írnak a tanulók. A dolgozatokat négy órán át írják, majd a Vizsgáztató Bizottság magjai átnézik, majd értékelik a munkákat. A dolgozatok után pár nap szünet van, és ezt az időszakot klasszikus módon interstitionak nevezzük. Az interstitio alatt a szóbeli vizsgákra készülünk. Az írásbeli vizsgát után a bizottság meghatározza a szóbeli vizsgák időpontját. A szóbeli vizsgák hét tagú bizottság előtt bonyolódnak le. Kérdést kell kihúzni, röviden felkészülni és következik a felelés. Amikor lefelelünk a bizottság összeveti és értékeli az írásbeli és a szóbeli vizsgákat és ekkor dönt az osztályzásokról. Mi eddig megírtuk a dolgozatokat, melyeket a Vizsgáztató Bizottság pozitívnak értékelt és elfogadott, most a héten viszont folynak a szóbeli vizsgák. Reméljük, hogy ezek is eredményesek lesznek, már kinek jobban, kinek viszont gyengébben.