Duna és a Szegedi TV

Home Híreink Duna és a Szegedi TV
Duna és a Szegedi TV Nyomtatás E-mail
2013. július 08. hétfő, 09:04

Június első felében nemcsak a tanulók vannak nagy munkában, hanem a médiák is. A tanulók érthető, hogy miért izgulnak. Egyesek azért, hogy minél jobb eredményt érjenek el, mások viszont a felvételi vizsgák miatt izgulnak. Mindegy, hogy középiskolai felvételről, vagy egyetemi felvételről van szó. A kis érettségi és a nagy érettségi megmérettetés és bizony sok izgalommal és gonddal jár együtt. Mégis mindenki a maga módján és lehetősége szerint próbálkozik és a legjobbakat reméli.

A médiások kihasználva az alkalmakat, iskolákat járnak és beszámolókat készítenek, hogy ismertessék az olvasókkal, hallgatókkal, illetve a nézőkkel egy-egy iskola arculatát, követelményeit és működését. Ilyen értelemben járt gimnáziumunkban a Duna és a Szegedi Televízió stábja. Felvételezésekkel és beszélgetésekkel bemutatást készítettek az 50 éves Paulinum Gimnáziumról és Kollégiumról. Ezt a műsort majd többször sugározza a Szegedi majd a Duna Televízió, hogy ismertesse elsősorban a szegedi és Dél-magyarországi nézőkkel az egyedülálló, egyházi alapítású és jubiláló Paulinum Gimnázium működését.