Záróünnepség és eredményhirdetés

Home Híreink Záróünnepség és eredményhirdetés
Záróünnepség és eredményhirdetés Nyomtatás E-mail
2013. július 12. péntek, 09:27

Június 19-én, még egyszer megszólalt az iskola csengője, de most a csengő nem az iskolai óra végét jelentette, hanem évzárót és az érettségi vizsgák eredményének kihirdetését.

Négy év a tanulók szerint igen hosszúnak tünt akkor, amikor beiratkoztak a Paulinumba. Most miután leérettségiztek, úgy mondják, hogy elrepűlt az idő. Szinte hihetettlen gyorsasággal minden elmúlott és most vége az alsó és a középiskolai éveknek. Az érettségi vizsgák június 10-én kezdődtek és 19-vel zárultak. Sokat idegeskedtünk, küzdöttünk és fáradoztunk, de mondhatjuk, hogy megérte. Hála a jó Istennek, most már túl vagyunk az izgalmakon és a feszűltségeken. Június 19-én elérkezett a várva várt nap, az eredményhirdetés és ez azért is volt fontos, mert a végső eredmény nem csak az értettségi vizsgáktól függ, hanem a négy év átlagától is. Valójában, csak az eredményhirdetésen tudtuk meg négy évi munkánk és az érettségi vizsgák együttes eredményét.

Ebben az iskolévben tizenegyen értettségiztünk. Ketten kitűnő eredményt értek el, hatan jeles eredmányt, hárman viszont jó eredménnyel zárták tanúlmányaikat. A záróünnepség a közismert diákok dalával kezdődött a „Ballag már a vén diák” énekkel, utánna két szavalat hangzott el, mlyekkel a harmadik osztályos tanulóink lepték meg a végzősöket. Az ünnepség csúcspontja az eredményhirdetés volt. Iskolánk igazgatója msgr. Miocs József, köszöntötte az egybegyűlteket, majd összegezte az értettségizők munkáját és kihirdette az eredményeket. Ezután a „Gaudeamus igitur”, a középskolások himnusza hangzott el. Az ének után az osztályfőnök dr. Fehér Tivadar beszélt, utánna viszont az értettségizők nevében Jankai Gábor és Katić Damir köszönetüket fejezték ki mindazért, amit a Paulinuban kaptak. A műsort egy hegedű duett követte és végezetűl a tanárok, nevelők, szülők, rokonok, vendégek kézfogásával és jókívánságaival zárúl a műsor. Mindezt társalgás egy családi hangulatban lévő agapé követte.

A Paulinum közössége nevében érettségizőinknek kívánunk a továbbiakban sok sikert és Isten áldását életükre!