Egykori paulinistákból két pap és egy diakónus

Home Híreink Egykori paulinistákból két pap és egy diakónus
Egykori paulinistákból két pap és egy diakónus Nyomtatás E-mail
2013. július 12. péntek, 09:35

50 godina postojanja i djelovanja gimnazije i sjemeništa „Paulinum”, svjedoči o važnosti i potrebi za ovom ustanovom. U okviru pedesetogodišnjeg jubileja više puta smo napomenuli da svećenici koji djeluju na teritoriji Bačke i Banata su uglavnom nekadašnji paulinci. Pored njih mnogobrojni paulinci vrše svoje svećeničko zvanje po Europi i u svijetu. Tome se najviše raduju profesori, prefekti i biskupije. Prvenstveni cilj škole i sjemeništa je da odgaja svećenike. Subotička biskupija uglavnom ima dovoljan broj svećenika, ali daljnja potreba za njima uvijek postoji. Zato, oni koji dolaze u Paulinum i žele da budu svećenici, za svakog od nas znači puno radosti.

29 lipnja, biskup Dr. Janoš Penzeš je u katedrali Svete Terzije zaredio dva svećenika Vlč. Zsunyi Tiobor-a i Vlč. Cvijin Vinka, a Kurin István-a je zaredio za đakona. Zsunyi Tibor i Kurin István su svoje studije završili u Segedinu na teološkom fakultetu Gál Ferenc, a Vinko Cvijin u katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu.