Katić Damir učenik naše gimnazije je osvojio prvo mjesto

Home Vijesti Katić Damir učenik naše gimnazije je osvojio prvo mjesto
Katić Damir učenik naše gimnazije je osvojio prvo mjesto Ispis E-mail
Ponedjeljak, 23 Srpanj 2012 10:19

Na početku školske godine, neke obrazovne institucije obavještavaju škole i učenike o  raspisanim konkursima na kojima mogu učestvovati.  Učenici Gimnazije Paulinum-a sa pozornošću prate književne konkurse i ako su u mogućnosti i učestvuju na njima. Rukovodstvo grada Subotice i Pokrajinska vlada je početkom proljeća ispisala konkurs za književno djelo za osnovne i srednje škole pod nazivom "Moj zavičaj".

Objavljivanje rezultata je bilo 27.juna u velikoj vjećnici gradske kuće, gde je Katić Damir učenik III razreda  osvojio prvo mjesto.

Nagradu su predali predsjednik vijeća Skupštine opštine Subotice i generalni konzul Republike Hrvatske uz prigodan program. Nagrada se sastoji od jednog književnog djela i od ljetovanja na nekom hrvatskom ljetovalištu.