Dan evangelizacije u Kuli i ujedno 45. obljetnica svećeništva mons. Josipa Mioč

Home Vijesti Dan evangelizacije u Kuli i ujedno 45. obljetnica svećeništva mons. Josipa Mioč
Dan evangelizacije u Kuli i ujedno 45. obljetnica svećeništva mons. Josipa Mioč Ispis E-mail
Srijeda, 06 Studeni 2013 11:59

Rektor sjemeništa i ravnatelj gimnazije "Paulinum", mons. Josip Mioč, u svom rodnom mjestu u Kuli, 27. listopada, održao je svečanu misu u crkvi sv. Jurija, gdje je prije 45. godina imao svoju Mladu misu. Koncelebrirali su župnik preč. György Juhász te prefekt sjemeništa vlč. László Baranyi. Ujedno je to bila i misijska nedjelja. Sjemeništarci su  sudjelovali na svetoj misi čitanjem, pjevanjem i recitiranjem. Osobito nas se dojmio susret s mladima. O svom životnom putu govorio je Ákos Horvát, maturant.

Nakon mise obišli smo grkokatoličku crkvu i osnovnu školu gdje smo odigrali nogometnu utakmicu.

Nakon ručka sjemeništarci su čestitali rektoru svečani jubilej, a dva maturanta, Bata Szabolcs i Tomislav Vojnić Mijatov održali su prigodne govore.