Nikolinje u Paulinumu

Home Vijesti Nikolinje u Paulinumu
Nikolinje u Paulinumu Ispis E-mail
Četvrtak, 09 Siječanj 2014 10:46

U predvečerje blagdana sv. Nikole biskupa organizirali smo nikolinjsku predstavu. Proslava je počela oko 20 sati u sjemenišnoj blagovaonici i trajala sve do kasno navečer. Nakon rektorova uvoda svaki je razred izveo kraći program (pjesmu, skeč...). Raspjevani prvi razred je započeo program s pjesmom sv. Nikoli. Nakon njih su uslijedile "vijesti iz Paulinuma", koje su nas ukratko obavijestile o dagađajima iz sjemeništa. Učenici četvrtog razreda su bili kreativni pa su napravili predstavu o prvom Nicejskom saboru, kada je sv. Nikola udario Arija zbog hereze koju je širio. Maturanti su zatim organizirali kviz u kojem je pobedio Zoran Stipančević, učenik trećeg razreda. Na kraju su se neki sjemeništarci zasladili natjecanjem u jedenju banana sa šlagom. U prvom natjecanju pobijedio je učenik prvog razreda Tamás Török. Na koncu ove prekrasne večeri došao je i sam sv. Nikola podijeliti darove marljivim i uzornim učenicima. Nakon svega smo pospani ali puno dojmova otišli na počinak.