Posjet predsjednika vojvođanskog parlamenta

Home Vijesti Posjet predsjednika vojvođanskog parlamenta
Posjet predsjednika vojvođanskog parlamenta Ispis E-mail
Četvrtak, 09 Siječanj 2014 11:38

Posjet predsjednika skupštine Vojvodine, Istvána Pásztora, pred božićne blagdane postao je već tradicija u sjemeništu "Paulinum". Predsjednik parlamenta u svom govoru je istaknuo kako je rado došao u posjet što su već njegovi prethodnici činili prilikom Božića i Nove godine. Po njegovim riječima, ova škola je drugačija od mnogih, ne samo zato što se je klasična gimnazija,nego zato što se ovdje odgajaju ljudi koji će nakon završetka školovanja postati crkvene osobe, koje su potrebne za duhovni život ljudi. Po riječima rektora sjemeništa, mons. Josipa Miocsa, ovaj susret je veoma značajan za ovu školu, jer je ovoj instituciji prijeko potrebno kako moralna tako i materijalna podrška.

U pratnji predsjednika Pásztora bila je Csilla Kantor, voditeljica kabineta i Jelena Savković, odgovorna kabineta za odnose sa javnošću. Na prigodnom programu učenici Paulinum su izvodili pjesme, recitacije i govore na hrvatskom i na mađarskom jeziku. Poslije programa ravnatelj gimnazije i sjemeništa  upriličio je prijam u zbornici „Paulinuma“.