Előkészítő gyűlés

Home Híreink Előkészítő gyűlés
Előkészítő gyűlés Nyomtatás E-mail
2014. szeptember 01. hétfő, 10:27

Az iskolák számára az előírt szabályzat szerint, minden iskolaév kezdete előtt tantestületi gyűlést kell tartani. Ez a szabályzat az előírás nélkül is érthető. Hiszen egy új évre tervezni kell, előrelátni dolgokat és beosztani, illetve beállítani a menetrendet.

A Paulinum Gimnázium tanári kara augusztus 28-án tartott gyűlést Msgr. Miocs József igazgató elnöklésével Az igazgató köszöntése után beszámolt az iskola irányzatáról és helyzetéről. Megjegyezte, hogy mi kis iskola vagyunk, de erős és jelentős, mert a Paulinum tulajdonképpen szakgimnázium, amely nem tömegekre irányul, hanem minőségre. A gyűlésen a tanárok megbeszélték az új tanévvel kapcsolatos terveket és programokat, valamint a tanítás menetrendjét, a tantárgyak felosztását, az osztályfőnökségeket és adminisztrációs teendőket.

A hangulatos gyűlés közös társalgással folytatódott, amelyen mindenki felkészült a szeptember 3-i Veni Sancte-ra, a Szentlélek Úristen segítségül hívására és az inaugratiora, vagyis az iskolakezdésre.