Könyvbemutató a Német Egyesület szervezésében

Home Híreink Könyvbemutató a Német Egyesület szervezésében
Könyvbemutató a Német Egyesület szervezésében Nyomtatás E-mail
2014. szeptember 15. hétfő, 07:38

Szeptember 9-én könyvbemutatót rendezett a “Matia Theresiapolis” Német Egyesület, amely működését 2012-ben kezdte meg. Céluk a dunamenti németek nyelvének, kultúrájának, szokásainak és nemzeti öntudatának megőrzése. Az egyesület tagjai különböző korúak és nyitottak més nemzetiségeke felé az együttműködés jegyében. Munkájukat több szervezet is segíti és részt vesznek a különböző rendezvényeken. Az egyesületnek kezdet óta van egy kórusa, a “Regenbogen”, amely számos alkalommal fellép Vajdaság szerte, e mellett az egyesületnek van egy folyóirata, a “Guck-mal”. A szervezet számos irodalmi estet, kiállításokat, ünnepségeket és előadásokat rendez, amelyeken német szerzők művészek művei kerülnek előadásra. Az egyesület sikeresen együtt működik a szabadkai német óvodával és a két tannyelvű közép és általános iskolával. A most megrendezett könybemutató a Városi Könyvtárban lett megszervezve. A könyv A nagykikindai német polgári családok a II. Világháború előtt címet viseli, melyet István Márta kikindai könyvtáros írt és adott ki. A könyvbemutató elején az egyesület elnök asszonya, Dobó Kornélia üdvözölte a vendégekekt, utána viszont fellépett a “Regenbogen” korus Miskolczi Diana vezetésével. A könyv szerzője, István Márta, német, magyar és szerb nyelven méltatta a megjelent új kiadványt. A könyvbemutatón mi is részt vettünk igazgatónnkal és német tanárainkkal együtt.