Na proštenju crkve u Srbobranu

Home Vijesti Na proštenju crkve u Srbobranu
Na proštenju crkve u Srbobranu Ispis E-mail
Subota, 27 Rujan 2014 10:59

Katoličku crkvu u Srbobranu, su posvetili svetome križu 1815. godine i od tada, svake godine 14. rujna slave proštenje crkve. Ove godine preč. g. Petar Sarvaš župnik spomenute crkve pozvao je učenike i sjemeništarce „Paulinuma“ na proslavu proštenja.

U 9 sati je bila sveta misa na hrvatskom jeziku a u 10 sati na mađarskom jeziku. Svetu misu i propovijed na jednoj i drugoj misi držao je vicerektor preč. Laslo Baranji. Paulinci su uzveličali sv. euharistiju sa svojim čitanjima, pjevanjem i recitacijama. Poslije svete mise mjesni župnik je zahvalio poglavarima i učenicima što su prisustvovali i što su uzveličali proštenje njihove crkve. Poslije svete mise, imali su zajednički agape u restoranu „Lugaš“ , a zatim u poslije podnebnim satima, posjetili su obnovljenu kalvariju, kuću kulture „Gion Nandor“ i značajnu pravoslavnu crkvu, koja je u baroknom stilu, građena 1808. godine. Učenici su nakon punih lijepih uspomena, veselo se vratili kući.