POSJET PREDSTAVNIKA AMERIČKE BISKUPSKE KONFERENCIJE

Home Vijesti POSJET PREDSTAVNIKA AMERIČKE BISKUPSKE KONFERENCIJE
POSJET PREDSTAVNIKA AMERIČKE BISKUPSKE KONFERENCIJE Ispis E-mail
Subota, 04 Listopad 2014 11:10

Katolička američka biskupska konferencija među ostalima, već nekoliko godina znatno pomaže crkve i crkvene ustanove u Istočnoj Europi. Službeni naziv te organizacije se zove: The Chusch in Central and Eastern Europe Office of National Collections sa sjedištem u Washingtonu.

Odgojitelji „Paulinuma” su također stupili u vezu sa ovom ustanovom. Pošto je zgrada „Paulinuma” starija od 50. godina, po sebi je trošna, a k tome je došla jaka zima, koja je nanijela velike štete, osobito na krovu zgrade. Zato je bilo nužno, da se krov i podkovlje popravi. Ne moramo ni kazati, da svaki rad i svaka obnova ide sa velikim izdacima. Zato su se i odgojitelji „Paulinuma” obratili Američkoj biskupskoj konferenciji za pomoć, koju su i dobili. Preko ljeta su tekli radovi i za početak nove školske godine su bili završeni.

Prošle nedjelje, predstavnici Američke biskupske konferencije su obilazili Europu i došli i do naše biskupije. 26. rujna je g. Vincent Bush, predsjednik fondacije i njegov najbliži suradnik g. Marek Bedmas su posjetili „Paulinum”. Najprije su pogledali obnovljene dijelove zgrade, a zatim su imali susret sa učenicima – sjemeništarcima. U velikoj dvorani „Paulinum-a” pozdravio ugledne goste mons. Josip Mioč rektor zavoda, a zatim su učenici priredili jedan kratki program. Na kraju programa, g. Bush je govorio, dao neke upute učenicima, te je naglasio, da se uvjerio, da pomoć nije bila bezvrijedna.