Kiáltvány nap – „Újra indítani a szívet”

Home Híreink Kiáltvány nap – „Újra indítani a szívet”
Kiáltvány nap – „Újra indítani a szívet” Nyomtatás E-mail
2014. november 03. hétfő, 11:27

Október 15. jelölte ki az Európai Parlament az ún. Újra indítani a szívet mozgalom napjává. Ez az európai mozgalom, szorgalmazza a kórházakon kívüli szívrohamok által leállt szívek újra indítását, illetve életre hívását. Célja a mozgalomnak, hogy felhívja az emberek figyelmét arra, hogy bármikor és bárhol valakinek leáll a szívműködése, segíteni tudjon. Ebbe a nemzetközi és európai mozgalomba kapcsolódott be a Szabadkai Önkormányzat is. A városi vezetőség felkérte a szabadkai Egészségügyi Központot, hogy a középiskolákkal együtt szervezzenek a város központi terén előadásokat és látványos bemutatást a szív újra élesztésére. Mivel városunkban és országunkban első helyen áll a szívbetegek elhalálozása, így egy ilyen akciónak igen nagy jelentősége van.

Az említett napon a város főterén standok lettek felállítva, ahol az egészségügyi dolgozók (orvosok, ápolók) a járókelőknek előadást tartottak és bábukon szemléltették a mentési módszereket. A középiskolások feladata volt a gyakorlati rész bemutatása és szórólapok osztása a szív mentése érdekében. Ebbe a mozgalomba és aktív részvételbe a paulinisták is bekapcsolódtak és a város főterén szerepeltek.