Farsanghétvége

Home Híreink Farsanghétvége
Farsanghétvége Nyomtatás E-mail
2015. február 16. hétfő, 11:25

Farsang az egyházi esztendő vízkereszttől hamvazószerdáig, vagyis a nyagyböjt kezdetéig terjedő időszaka. A farsangi idő a karácsonyi ünnepkör után a szokásokban a leggazdagabb időszakok közé tartozik. Már a középkorban a zajos mulatságok, lakodalomak ideje volt, amely mára kibővült különböző bálakkal és mulatságokkal. Az időszak utolsó vasárnapját farsangvasárnapnak, más néven a húshagyóvasárnapnak is nevezik, amely már utal a közelgő szent negyven nap, vagyis a Nagyböjt kezdetére. A farsangi műsorokat a Paulinumban is mindig megtartották, különböző rendezvények, mint például egy alkalmas és színvonalas színdarab előadásának keretében, de az utóbbi időben a diákok hazautaznak, hogy családi és ismerős körökben tölthessék el ezt a napot. Így volt lehetőség az idén is egy hosszú hétvége beiktatására Farsangvasárnapot megelőzően. A diákok sok és tartalmas élménnyel érkeztek vissza az intézetbe, hogy ezután kezdetét vegye a nagyböjti és egyben lelki készület is Húsvét ünnepére.