U subotičkoj crkvi Male Gospe

Home Vijesti U subotičkoj crkvi Male Gospe
U subotičkoj crkvi Male Gospe Ispis E-mail
Ponedjeljak, 02 Ožujak 2015 12:20

Na poziv župnika subotičke župe Male Gospe, učenici gimnazije i sjemeništa „Paulinum“ na prvu korizmenu nedjelju bili su u posjeti u župnoj crkvi Male Gospe. Susreti sa vjernicima, a još više sa mladima je jako važno da bi se ovi upoznali sa paulincima, sa njiihovim radom i životom u školi i u sjemeništu. Župna crkva Male Gospe je na veoma dobrom mjestu, jer je u neposrednoj blizini osmoljetke  „Sechenyi Istvan“ u kojoj ima preko tisuću dvjesto učenika. Od njih 950 pohađa katolički vjeronauk, a dvije trećine redovno sudjeluje na nedjeljnoj svetoj misi. Pošto u prošlosti paulinci nisu mogli ići na susrete, radi toga još i danas većinom vijernici i mladi nisu upoznati sa školom i sa radom „Paulinuma“. Zato su ovi susreti, kao što  i ovaj u Maloj Crkvi bilo jako potrebno.

Svečana sveta misa je bila u 9,30 sati, koju je predvodio mons. Jožef Mioč ravnatelj gimnazije i sjemeništa. S njim su koncelebrirali preč. Karolj Sunđi arhiprezbiter i župnik i prefekt sjemeništa Laslo Baranji. Iza propovijedi rektora, maturant Jožef Kočiš je govorio o svom životnom putu, a zatim kako je došao u "Paulinum" i o svom školovanju. Čitanja, molitve i recitacije predvodili su učenici  a sjemenišni zbor je uzveličao sv. misu sa svojim pjesmama. Na kraju sv. mise paulinci su ostali sa djecom i sa mladima na druženje i na razgovoru.