1956-os megemlékezés

Home Híreink 1956-os megemlékezés
1956-os megemlékezés Nyomtatás E-mail
2015. november 11. szerda, 11:18

A Vajdasági Magyarság '56-os központi megemlékezése Palicson kezdődött, az egykori menekülttábor helyén felállított, a Szabadság madara nevet viselő szobor előtt. Utána, a Jadran Színpadin folytatódott az ünneplés – Ki viszi át...? címmel. A rendezvény elején Pásztor István, a VMSZ elnöke alkalmi beszédet mondott, utána viszont, Magyar Levente Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériumának gazdaság-diplomáciai államtitkára szólt az ünneplő közönséghez. Beszédében kiemelte, hogy az '56-os októberi események a magyar történelem olyan kegyelmi állapotát képviselik, amelyek méltók arra, hogy legfontosabb ünnepeink egyikeként világszerte megemlékezzünk róla.

A beszédek után ünnepi műsor következett, melyen fellépett a Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület ifjúsági tánccsoportja, a Juhász Zenekar és Hajver Ákos szövegtolmácsoló.

A Paulinum tanulói az '56-os szabadságharcról az iskolaóra keretében emlékeztek meg és mint minden esztendőben részt vettek a központi rendezvényen a Jadran Színházban.