Egyházi felügyelő intézményünkben

Home Híreink Egyházi felügyelő intézményünkben
Egyházi felügyelő intézményünkben Nyomtatás E-mail
2015. december 12. szombat, 11:21

Az egyház központi irányítású szervezet, amely felügyelet alatt áll. A felügyelet plébániákra, püspökségekre és érsekségekre egyaránt vonatkozik, de még inkább az egyházon belüli intézményekre. A metropolita (görög szóból ered, és felügyelőt jelent). A metropolita egy egyháztartomány felelőse, aki ugyan a plébániák, püspökségek és egyes intézmények életébe nem befolyásolhatja, viszont ellenőrizheti működésüket. Msgr. Stanislav Hočevar érsek, a belgrádi egyháztartomány metropolitája az elmúlt héten Szabadkán tartózkodott. Szabadkai tartózkodása alatt meglátogatta a Paulinum Püspökségi Gimnáziumot és Szemináriumot, amely egyedül álló intézmény országunkban. Hočevar érsek, tiszteletét tette rektorunknál, akivel elbeszélgetett az intézmény működéséről. Körüljárta a hivatalos helyiségeket és az iskolai tantermeket. Részt vett filozófia órán a IV. osztályban. Meghallgatta Kujundžić Marijan tanár előadását, utána viszont a tanulóknak kérdéseket tett fel. A látogatást és a tanulókkal való beszélgetést pozitívnak és értékesnek minősítette a metropolita-érsek.