Karácsonyi Rádió műsorunk

Home Híreink Karácsonyi Rádió műsorunk
Karácsonyi Rádió műsorunk Nyomtatás E-mail
2016. január 27. szerda, 08:55

Közvetlen a rendszerváltás után a Szabadkai Rádió igazgatója, Kopilović Tibor megkérte iskolánkat, hogy indítsunk el egy karácsonyi műsort. Nem volt könnyű igent mondani, mert a mondás szerint, - minden kezdet nehéz. Így volt ez akkor is. Tanácskozások után, Süli Izabella magyarszakos tanárnökkel bátorságot vettünk és elvállaltuk a műsor szervezését. Ez merész vállalkozás volt, de érdemesnek, sikeresnek és hasznosnak nyilvánult. Azóta folyamatosan rendezzük évről – évre a karácsonyi műsort. A műsort összefogással szervezzük, a tanárokkal, az előadókkal, a zeneértőkkel és a felvételezőkkel. Az idei műsor – Az Istengyermek születése – Karácsony, - a család ünnepe, - címén lett megszerkesztve. A műsor felelős szerkesztője msgr. Miocs József rektor. Matijevics Anikó tanárnő készítette fel a paulinista tanulókat az eőadásra. A műsort szerkesztették és összeállították: Katona Attilla, Lipót Tamás és Oros Mihály. A műsorban elhangzott versek szerzői. Ady Endre, Kőszeghy Miklós, Paksy Gáspár, Babits Mihály és Tothárpád Ferenc. A Szabdkai Magyar Rádió munkatársai Németh Ernő főszerkesztő és Pintér Ferenc hangmérnök voltak.

A karácsonyi műsorunkat nem csak a Szabadkai Magyar Rádió hullám hossza sugározza, hanem ezt a műsort átveszi még a Mária Rádió és Pannon Rádió is.