Beszélgetés Zajakov Dániel tanár úrral

Home Híreink Beszélgetés Zajakov Dániel tanár úrral
Beszélgetés Zajakov Dániel tanár úrral Nyomtatás E-mail
2016. március 21. hétfő, 09:23
Az 2015/16-os iskolaévben egyes tanáraink nyugíjba vonultak és helyettük új tanárokat alkalmaz iskoánk. Az újabb tanárok közül Zajakov Dániel tanárunkat felkértük, hogy mutatkozzon be. Hol született (ill. milyen helységből származik)? Szabadkán születtem, szabadkai vagyok. Iskoláit, tanulmányait hol végezte? Az általános iskolát Palicson végeztem, majd a szabadkai Műszaki Középiskolában folytattam a tanulmányaimat, és az egyetemet a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karon fejeztem. Hol dolgozott, ill. tanított eddig? Egyetemi éveim alatt Amerikában, Martha's Vineyard szigetén voltam pincérsegéd egy étteremben, valamint egy ablakmosó cégnél is dolgoztam, majd itthon rövid ideig buszkísérőként alkalmaztak. Hogy került a Paulinum Gimnáziumba? Matijevics Anikó tanárnö által kerültem kapcsolatba a gimnáziummal, mivel megüresedett egy pozíció, és egy megfelelő személyt keresett az iskola. Milyen az első benyomás? Hogy néz ki a tanítása (munkája) a Paulinumban? Amikor először léptem be az intézménybe, az volt a benyomásom, hogy egy több éve működő eredményes nevelés és tanítás tükröződik vissza. Mivel a magyart, mint idegennyelvet tanítom, így az alapoktól kezdtem mindent. Igyekszem változatosan tanítani, szójátékok, fordítások, dialógusok, hétköznapi beszédgyakorlatok, kérdések – válaszok, nyelvtani feladatok gyakorlása által. Mit szeretne elérni? Milyen tervei vannak az oktatással kapcsolatban? A legfontosabb célom, hogy megtanítsam a gyerekeket egy alapszintű kommunikációra. Mivel szeretnék az oktatásban dolgozni, így magamat is folyamatosan képzem, hogy minél eredményesebb legyen a munkám. Szerinte milyen a kétnyelvűség? Ellene, mellette? Mindenképp a kétnyelvűség mellett vagyok. Számomra ez természetes dolog, hogy ilyen nyelvi környezetben élünk, hisz ezáltal is színesebbé tesszük a környezetünket. A nyelvekkel egy adott ország kultúrájába is betekintést kapunk. Mit üzen a diákoknak? A szorgalomnak mindig meglesz az eredménye, csak legyetek kitartóak és sose hátráljatok meg semmilyen feladat elől, amit hoz az élet.