Búcsút vettünk Vitó néninktől

Home Híreink Búcsút vettünk Vitó néninktől
Búcsút vettünk Vitó néninktől Nyomtatás E-mail
2016. április 14. csütörtök, 11:45
Március 31-én elhunyt a paulinisták közkedvelt Vitó nénije. Harminc éven át segített a Paulinumban mindenféle házimunkában. Reggeltől estig, az intézetben töltötte napjait. A szeminaristáknak és a tanulóknak bármi kellet, készségesen és odaadóan segített. Ahol takarított, fénylett minden, ahol mosott, folt nem volt. Gondot viselt az elöljárókról és a tanulókról és igyekezett, hogy ruházatuk mindig rendben legyen. Az ő keze alatt a folyosók és a termek ragyogtak a tisztaságtól. A kápolnát, mint Isten házát, külön figyelemmel tartotta számon. Amikor Vitó néni a Paulinumban eltöltött huszonötödik munkaévéról emlékeztünk meg, pápai áldásos elismerésben részesült. Április 1-én, temetése napján, rektorunk Requieme-t mutatott be Vitó néniért a Paulinum kápolnájában. Temetésén mindnyájan részt vettünk, kérve az Urat, hogy jutalmazza meg az örök boldogsággal.