Élelmiszer adomány

Home Híreink Élelmiszer adomány
Élelmiszer adomány Nyomtatás E-mail
2017. október 12. csütörtök, 08:34

Az elmúlt évek folyamán a diákok nevelésével foglalkozó és számukra bentlakást biztosító különböző intézmények a Tartományi Kormánytól egyszeri segélycsomagban részesültek, amelynek tartalmát nem az önkormányzat választja meg, hanem az Élelmiszerbank határozza meg a raktárkészlete alapján, és a felkínált lehetőséggel minden lehetséges alkalommal élni kíván, bármilyen nemű is legyen a kiosztható élelmiszer. Így idén is az iskolanapra szánt ajándék július hó folyamán élelmiszercsomagban részesült a Paulinum Gimnázium és Szeminárium. A szállítmány tartalma: tészta, alma csipsz és különféle húskonzervek (pástétomok és tartósított ételek) . A támogatás eljuttatásban hozzájárult a Szabadkai Önkormányzat is. Ezen segítség nem csak nagyban hozzájárul a diákok élelmeztetéséhez, hanem az intézmény anyagi kiadásainak a csökkentéséhez is. Ezúttal is megköszönjük Pásztor Istvánnak, a Vajdasági Tartományi Parlament elnökének a közbenjárását, és évről – évre törődését a Paulinum ellátása érdekében.