Az Ortodox templom látogatása

Home Híreink Az Ortodox templom látogatása
Az Ortodox templom látogatása Nyomtatás E-mail
2018. január 15. hétfő, 12:42

Szabadka városának első Szerb Ortodox templomát a török hódoltság után építették. Ez a templom fából készített imaház volt, és Krisztus Mennybemenetelére lett felszentelve. A második templomot szilárd anyagból építette 1723 és 1725 között Nikola Čelebdžija gazdag szabadkai kereskedő. 1726-ban a templom ki lett bővítve és egy nagyon szép képfalat  (ikonosztázt) kapott. A XX. Század elején a templomot felújították és bővítették. A mai templom neobarokk építmény példája, szecessziós elemekkel díszítve. A képfalat 1910-ben Hanz Lukas bécsi mester készítette.

A Paulinum tanulói időközben más felekezetek templomait és közösségét látogatja, hiszen a tanulóink II. Vatikáni zsinat szellemében ökumenizmust ápolják. Ezért az elmúlt héten látogatást tettünk a Pravoszláv ortodox templomba, amelyet Miodrag Šipka parochus mutatott be.